UADI uadi uadi
 |  czech english

Identifikace zdrojů hluku

Akustická sonda

Pro měření a lokalizaci zdrojů hluku je možné užít akustickou sondu. Princip měření spočívá v sestavení sítě měřených bodů, rozteč bodů je volena dle velikosti zkoumané součásti. V každém uzlovém bodě sítě je následně provedeno měření intenzity zvuku. Pomocí algoritmu STSF je poté sestaven intenzitní obraz v rovině definované měřicí sítí. Frekvenční rozsah měření se pohybuje od 50 Hz do 5 kHz.

Akustická kamera

Pro bližší identifikaci zdrojů hluku je možné užít akustickou kameru, která pomocí mikrofonního pole v reálném čase zobrazuje a zaznamenává informace o měřené součásti ve formě obrazu, potaženého barevnou mapou, jasně indikující zdroje hluku.

Naše akustická kamera od firmy National Instruments patří v současné době mezi nejmodernější svého druhu. K hodnocení akustických vlastností užívá metod SONAH i Beamforming. Díky různým variantám mikrofonního pole jsme schopni provést měření objektu libovolných rozměrů, včetně uzavřených prostorů, jako je například vnitřní prostor kabiny automobilu, či traktoru.

pixel
Formule Student

pixel
pixel Staré www ústavu  | VUT  | FSI  | NETME  | Teacher  | HeRoDis  | Pracovní cesty  | Mail zaměstnanci  | Studis  | Mail studenti pixel